A mém szó Richard Dawkinsnek köszönhető és a miméma (utánzás) szóból ered. A mémek működési mechanizmusait még nem definiálták tudományos alapossággal, ezért még maga a fogalom is vitatott.
Számos kulturális elemről feltételezik, hogy mémként viselkedik, vagy mémként viselkedő elemekből áll össze. Ilyenek például a viccek, a divatirányzatok, a politikai események, a trendek, a filmjelenetek, egyes slágerdallamok, fényképek, állatok, de még a vallás is.
Szinte bármilyen témában készíthetőek ilyen vicces kép-szöveg kombinációk. A mém tulajdonképpen egy humoros kép, amit (gyakorta apróbb módosításokkal) átvettek valahonnan és gyorsan terjed a neten a felhasználók között.
Már elérhetőek az interneten a különféle mém-generátor oldalak, melyeken a már jól ismert képeket egészíthetjük ki a saját szövegeinkkel.
A társasjátékok között is megtalálhatóak a mémekkel foglalkozó játékok, a mémes party játékok.
A What do you meme családi kiadása 65 darab vicces, jópofa képet tartalmaz, melyeket össze kell kapcsolniuk a játékosoknak a 300 szövegkártya egyikével. Tehát a feladat: minél kifejezőbb fényképet találni a szituációkhoz. Vagy fordítva. Minél viccesebb szöveget találni egy képhez. Remek partijáték az internetet már jól ismerő gyerekeknek és felnőtteknek.
What do you Meme? A kemény magnak - felnőtt társasjáték
18+-os party játék, melyben egy képhez kell szövegkártyát párosítaniuk a játékosoknak. A bíró dönti el, hogy melyik a legviccesebb párosítás. Végtelenül szórakoztató baráti társaságoknak, felnőtteknek.
Kapcsolódó cikkeink:
Dixithez hasonló játékok >>>
A legjobb partyjátékok felnőtteknek >>>
Társasjáték típusok >>>
Menő társasjátékok >>>
Legszebb társasjátékok, társasjátékok szépségversenye >>>
Szivatós játékok, szivatós társasjátékok >>>
Ha nem szeretnél lemaradni semmiről, kövess minket itt is: