A játék könnyed, egyszerű, ám mégis megannyi ismeretet rejt magában, amiket óhatatlanul, öntudatlanul szív majd magába. A tudományos játékok célja valóban az, hogy a játékfejlesztő hatásai mellett egy kicsit a tudásanyagot is bővítsék, némileg oktassák, tanítsák gyermekedet. Ez nem kényszerített figyelem, nem kötelező jellegű tanulás, hiszen épp a játék fajtája miatt gyereked végig csak azt érzi, hogy játszik, kikapcsolódik. A tudományos játékokat az az igény hívta életre, hogy a pihenéssel, játékkal töltött időt még jobban ki tudják használni a gyerkőcök, akik hihetetlen mentális képességek birtokosai egyébként.
Amennyiben ezt a nagyfokú affinitást, koncentrálni tudást, és figyelmet kihasználjuk, a szó pozitív értelmében úgy, a játékkal töltött idő, egyben áldozat a tanulás oltárán is. Áldozat, amit a gyermek nem érez, nem kényszeríti senki, és semmi. A tudományos játékok nem csak a fantáziát állítják hadrendbe, hanem a gondolkodási folyamatokat is. Az életkornak, érdeklődési területnek megfelelően kiválasztott tudományos játékok igazi kincsei lehetnek gyermeked életének.
A gyermekek kiskorukban szinte szívják magukba a külső ingereket, környezetük minden rezdülését. Ennek köszönhetően nagyon szenzitívek minden változásra, minden újdonságra. Úgy merülnek bele észrevétlenül a tudás világába, hogy közben csak ismerkednek környezetükkel, és játszanak, önfeledten. A tudományos játékok ráadásul a későbbiekre is pozitív hatást gyakorolnak gondolatélénkítő, gyorsító, és logikateremtő hatásukkal.
Tanulást segítő játékaink közül a linkre kattintva válogathattok>>> Tanulást segítő játékok
Finommotorika fejlesztése játékosan >>>
Tudományos játékainkat a linkre kattintva találod >>> Tudományos játékok
Ha nem szeretnél lemaradni semmiről, kövess minket itt is: