Bejegyzésemben a számomra „5 legjobb társasjáték 3 éves kortól” kedvenceimet fogok Nektek bemutatni, melyeket kipróbáltunk. Nem szokványos társasokat hoztam Nektek, egytől-egyig mind szórakoztató és kreatív. :)
Nem titok: imádok társasjátékozni. A gyermekeimmel, barátaimmal, férjemmel töltött közös idő, amit társasjátékkal töltünk, ÖSSZEHOZ MINKET.
Vannak társasok, melyeknek nagyobb volt a „híre”, eladta önmagát, és őszintén szólva még egy menetet sem játszottunk le velük, mert nagyon értelmetlen és haszontalan volt, arról nem beszélve, hogy egy vagyont költöttem rá. Épp ezért az okosjatek webáruházzal összefogva, tesztelem a társasjátékokat, hogy megosszuk veletek véleményemet róluk.
Egy hatalmas IGEN! a játék mellett! Ne tévesszen meg a „semmitmondó név”. :) Emellett a társasjáték mellett, simán elsétáltam volna a boltban, már csak a neve miatt is, úgy hogy nem is tudtam volna, milyen szuper játékot hagyok ki!
Már a társasjáték doboza sem szokványos, a játék készítők már a megjelenésre is kellő fantáziát csempészve kreatívan alkottak. A játékot maximum 4-en játszhatjátok. A játék fejleszti a finommozgást, és a szín felismerést.
A játék lényege:
A játék nagyon egyszerű és szórakoztató. Makkokat kell gyűjteni a fatörzsekbe a mókus csipesz segítségével. Az a játékos nyer, aki mind az 5 különböző színű makkot összegyűjti a fatörzsbe.
Ámde! azért meg kell dolgozni, azért, hogy az 5 különböző makkot összegyűjtsük, bár inkább a szerencsénkre hagyatkozhatunk.
Játék menete:
A színes makkokat a fára helyezitek. Minden játékos választ magának egy fatörzset, melybe a makkokat fogjátok gyűjteni. A szerencsekereket az asztal közepére tesztiek, és mindig a soron következő játékos fog pörgetni. Amit pörgettek, azt a feladatot hajtjátok végre. ;)
A játék menete 5-10 perc.
Figyelem! Itt már a sértődés veszélye fennáll, hogy ki fog nyerni. :)
Akik már mesekönyv által jó barátságot kötöttek Boribonnal, mindenképpen ajánlom nekik a társasjátékot, de természetesen azoknak is, akik még nem ismerik.:)
A játék lényege: hét különböző színű lufi összegyűjtése, melyeket különböző feladatokon keresztül tudnak megszerezni a játékosok. Nagyon szerettem a játékban, hogy segíti a színek felismerésének elsajátítását, érzelmi intelligenciát fejleszti, és megadja azt a szabadságot, hogy nemcsak előre, hanem visszafele is lehet lépni, attól függően milyen lufira van még szükségünk, vagyis jelen van bizony benne az észlelés is.
A játék bemutatása:
A játéktáblán elhelyezzük a különböző mintájú és színű lufikat. A játékmező bármelyik részén elhelyezhetjük a bábunkat, vagyis bárhonnan kezdhetjük a játékot. Dobás után lépünk, és a játékos feladatot teljesítve szerezhetjük meg az adott mezőn lévő lufit. :)
Egy biztos, a gyerekek szívesen lefektetnek, betakargatnak bárkit, csak ne ők legyenek azok, akinek aludni kell menni. A lányom kedvence lett a játék, melyben a játék szabályait betartva gondosan ágyba fektette a gyerekeket, megkereste az ágyakhoz illő párnát, takarót, és alvókát.
Az esti fektetés előtt beiktathatjuk levezetésként ezt a játékot, amely segítségünkre lehet, hogy az elalvást előkészítsük játékosan.
A Keller&Mayer Szép álmokat társasjátékával egy 3 éves is örömmel fog játszani.
A játék lényege, hogy a gyereket fektessük ágyba aludni.
A játék elemei: különböző színű ágyikók, dobókocka, takaró, gyerekek, alvókák.
Minden játékos választ magának ágyakat, attól függően mennyien játszunk, úgy osztjuk el az ágyakat. Az asztal közepére helyezzük a különböző mintájú és színű takarókat, párnákat, és alvókákat. Ezt követően elkezdődik a játék. Természetesen a legkisebb játékos kezd. Az első játékos dob. A dobókockán a játék elemei szerepelnek: takaró, párna, gyerek, alvóka. Amit kidobott, azt az elemet, az ágyához rakja. Például, ha takarót dob, akkor választ egy takarót és az ágyra rakja. A játék nagyon egyszerű, addig játszunk, amíg minden gyerek az ágyába kerül. Eredetileg az a játékos nyer, aki elsőként végez a feladatokkal. Én inkább élveztem, ahogy a játékot végig pörgetjük, és minden gyereket lefektettünk. Így én nem hirdettem benne nyertest és vesztest. Azt hiszem elvesztette volna nálunk az élmény varázsát.
Miután megágyaztunk a gyerekeknek, ágyba helyeztük őket, mellé került az alvókájuk, véget ér a játék.
A játékot kezdésként úgy is játszhatjuk, hogy, amit dobunk, színeket figyelmen kívül hagyva, csak kiválasztjuk és az általunk választott színű ágyunkba rakjuk. Később nehezítésként az ágyhoz színben illő pizsamás gyerkőcöt, párnát, takarót, alvókát helyezzük el.
A játék nagyon jó, de az én 3 évesem még nem tudott vele játszani, bár nagyon szeretett volna, többször is nekikezdtünk, még nehéz volt neki, így tulajdonképpen, ahogy elkezdtük, már abba is hagytuk.
Nagyon szeretem a játékokba a saját kreativitásomat is belevinni, és a mindennapi életünkből egy mese köré építeni a lényeget, amely megeleveníti a játékot.
„Kedvenc évszakom az ősz. Szeretem, a színes falevelek játékosságát, ahogy leesnek a fáról, és megszínesítik a természetet. Nagyiéknál mindig kiskosárba seperjük össze a faleveleket, hogy ne fújja el a szél, melyet összehordunk egy kupacba. Tudod, hogy ki bújhat el a hideg napok elől a falevelek alatt? A süni… Na, épp ezt fogjuk eljátszani, melyben faleveleket fogunk összegyűjteni, és betakargatni vele a sünit a hideg időjárás ellen.” Ez lesz egyben a játék lényege is: Minél több falevelet kell összegyűjteni a süninknek.
Játék elemek: sünik, kosár-forgó, falevelek, dobókocka
A játéktáblát az asztal közepére helyezzük, és rárakjuk a falevél korongokat a fa lombkoronájára. A kosár-forgót belehelyezzük a játéktáblába, majd minden játékos választ magának egy süni kártyát. A sünin lévő kis szimbólum (fű, pillangó, virág, falevél) színe fogja meghatározni, hogy milyen színű kosárral lesz. A dobókockán pöttyök vannak, melyek azt fogják mutatni, hogy hányat lépjünk a dobásunkkal (Itt külön megjegyezném, hogy miután kicsikről van szó, maximum 3-at léphetünk, ezt még meg is tudják számolni. :)), és szimbólumok vannak (seprű, szél), melyek jelentéssel bírnak, egy kis izgalmat visznek a játékba, azért ne legyen olyan egyszerű elérni a célunkat. A lombról lehulló faleveleket lépésenként a kosarunkba gyűjtjük, ahonnan végül a süninkre helyezzük. A játék közben ügyesen taktikázhatunk, hogy a mi kosarunkba gyűljön a sok falevél. A játékban az nyer, aki a legtöbb falevelet összegyűjtötte.
A játék nagyon jól fejleszti a színfelismerést és a logikus gondolkodást.
Nagyon jó játék, de ne ez legyen az első játékunk, amivel a 3 évesünket meglepjük. Előtte érdemes valami egyszerűbbel kezdeni, például a Boribon, vagy a The Sneaky, Snacky Squrirell Game!- De utána ne hagyjuk ki!:)
Amikor fejleszteni szeretnénk a gyermekünkben valami képességet, a legegyszerűbb módja, hogy megtaláljuk a neki való játékot. Hiszem, hogy különösebb erőlködés nélkül elsajátíthatjuk a kívánt képességet, és készséget. A Sivatagi bújócska éppen egy ilyen játék, bár elsődleges célja a szórakoztatás, de bizony a játék fejleszti a színfelismerő képességet, és a logikus gondolkodást.
A játék elemei: 1 könnyen összeilleszthető játéktábla, szurikáta korong, pillangókorong (ami egyben jutalomkorong), 1 speciális dobókocka
A játék lényege: A szurikitákkal bújócskázni a sivatagban. A szurikáták azonban hol elbújnak a segítségünkkel, hol kiszaladnak a járatokból, de ha ügyesek és szerencsések vagyunk, könnyen újabb üregekbe helyezhetjük őket.
A játéktáblát az asztal közepére helyezzük. A speciális dobókocka tulajdonképpen ugyanúgy működik, mint a hagyományos: dobunk és lépünk, vagy feladatot hajtunk végre. A játékosok egymás után következnek a játékban. A szurikátákat a vászonzsákban hagyjuk, és dobás után húzunk a zsákból (ha azt dobjuk). A kihúzott szurikátákat középre helyezzük, és felmérjük, mely szurikátákat tudjuk elmozdítani a húzott szurikáták segítségével a járataikból, és új fészket keresni nekik. Minden egyes jó megoldást követően jár a pillangó jutalomkorong.
Az nyer, aki a legtöbb pillangó korongot összegyűjtötte.
Játékidő: kb. 15 perc
A Keller&Myer Sivatagi bújócska játékkal nagyszerűt alkotott, próbáljátok ki mindenképpen.:)
Szerző: Cukimamik
Kapcsolódó cikkeink:
Első társasjátékok piciknek >>>
melyek a társasjáték alapjait tanítják meg a legkisebbeknek játékosan, a szabálytudatot kialakítva bennük.
melyek a társasjáték alapjait tanítják meg a legkisebbeknek játékosan, a szabálytudatot kialakítva bennük.
Kattints a képre az újdonságok megtekintéséhez >>>
Ebben a társasjáték toplistában elsősorban gyerekeknek szóló és családi társasjátékok toplistáját találhatjátok meg. A lista a legkisebbeknek valótól kezdődik, a lista végén pedig a felnőtteknek (is) való társasjátékokat találhatjátok. >>> Társasjáték toplista