Játékok eszköz nélkül, amiket bármikor, bárhol játszhatunk, ha éppen nincs nálunk semmilyen játék, és várakoznunk kell vagy elütni az időt valamivel. Közlekedés közben, nyaraláson, orvosi rendelőben, étteremben, a gyerekek imádni fogják!
Játékok eszköz nélkül:
Piros pacsi:
Ezt biztosan a legtöbben ismeritek. Tedd a kezed a másik tenyerébe, majd húzd el épp időben! A másik megpróbál rácsapni a kezedre alulról. Ha sikerül neki, ő nyert, jöhet a következő forduló!
Kő papír olló:
Mondjátok együtt kő, papír olló, majd mutassátok az egyiket a három közül egyszerre. Az olló elvágja a papírt, így legyőzi azt, a papír becsomagolja a követ, a kő pedig tönkreteszi az ollót. Na ki nyert?
Barkohba:
Találd ki mire gondoltam! Kisebbekkel játsszuk csak állatokkal. Felnőtteknek tipp, nehezítés: tematikus feladványok, játsszátok csak színlszekkel, film, mese szereplőkkel.
Szólánc:
Mondj egy szót, ami az előző szó utolsó betűjével kezdődik!
Nehezítés: ezt is játszhatjuk tematikusan. Csak állatokkal, csak tárgyakkal, csak filmekkel.
Böngésző:
Ismered a böngésző könyveket? Mindig meg kell találni valamit. Játsszátok, keressétek meg a környezetetekben! Pl. A szőke lányt piros pöttyös pólóban.
Történet szövős:
Mindenki mondjon egy szót, amit be kell építeni egy történetbe. Akár egy ember is kitalálhatja az egész sztorit, vagy tovább is adhatjátok a mesélő szerepét. A lényeg, hogy a történet minél értelmesebb és hihetőbb legyen.
Gyilkosos-kacsintós játék:
A társaság körben ül, hogy mindenki láthassa a másikat. Laphúzással (cetlikre írjuk rá: gyilkos, nem gyilkos) döntik el a játékosok, hogy ki lesz a gyilkos. Természetesen csak a gyilkos tudja magáról, hogy gyilkos, a többiek csak saját magukról tudják, hogy nem azok.
A gyilkos tud gyilkolni, mégpedig úgy, hogy rákacsint valakire. Ha valaki észreveszi, hogy rákacsintottak, akkor összeesik és meghal, kiesik a játékból. Lényeg, hogy semmilyen módon nem árulhatja el, hogy ki gyilkolta meg.
A potenciális áldozatok figyelik a többi játékost és ha meglátják, hogy valaki (a gyilkos) egy társukra kacsint, akkor azt kiáltják, hogy 'Gyanakszom'. Ha már ketten jelezték, hogy gyanakodnak, akkor egyszerre rámutatnak a feltételezett gyilkosra. Ha eltalálták, akkor vége a játéknak. Ha nem, akkor õk esnek ki és folyik tovább a játék, amíg csak 2 ember marad (a gyilkos és egy ártatlan).
Activity:
Nem kell hozzá az Activity társasjáték! Találjatok ki ti magatok szavakat, írjátok cetlire és már indulhat is a játék.
Vagy segítünk! Nézd meg Activity szavak összeállításunkat >>
Felelsz vagy Mersz?:
Felelsz vagy mersz játékot játszanátok? Tiniknek való, azaz 12-16 éveseknek való Felelsz vagy mersz kérdéseket és feladatokat gyűjtöttünk össze nektek >>
Fekete-fehér-igen-nem:
Kérdezz és válaszolj bármit, a lényeg, hogy a fenti szavak ne szerepeljenek benne! Egyáltalán nem egyszerű, próbáld ki!
Hottentották királya:
Játékszabály:
Először abban állapodik meg a társaság, hogy melyik betűt nem szereti a hottentották királya. Például nem szereti a k betűt. Most a játékvezető azt mondja: A hottentották királya éhes, mit adsz neki ebédre? A sorban az első felel: Levest. Utána a második: Húst. A harmadik: Tésztát. A negyedik: Gyümölcsöt.
Tehát mindent adhatunk neki, ami ennivaló, és amiben k betű nem fordul elő. Aki sokáig gondolkozik, vagy elhibázza a választ (pl. tököt vagy kakaót adna szegény királynak), az zálogot ad.
Még több eszköz nélküli játékot néznél? Lásd még utazás közbeni játékok cikkünk! Itt is találsz pár jó ötletetet!
Saját készítésű társasjátékok házilag >>>
Ügyességi feladatok gyerekeknek >>>
Ha nem szeretnél lemaradni semmiről, kövess minket itt is: