Termék jellemzők
Mit kell tudni a játékról?
Főzős társasjáték 3 éves kortól lányoknak és fiúknak is.
A játék célja, hogy elsőként gyűjtsd össze a hozzávalókat az ételhez amit főzöl, majd készítsd el az ételt. A játékhoz szükség van a memóriádra és egy kis szerencsére is.
Minden játékos kap egy főételt, amit el kell készítenie (egy táblát). A hozzávalókat a képpel lefelé fordított kártyákból kell összegyűjteni.
Ha a mi ételünkhöz szükséges hozzávalót fordítunk fel, akkor a táblánkra helyezzük, ha valaki másét, akkor képpel lefelé fordítva visszahelyezzük a többi hozzávaló közé. Ha valakinek minden hozzávaló összegyűlt, az pörget a kerékkel a tányérért, hogy felszolgálhassa az ételt.
Díjnyertes társasjáték óvodásoknak, az ovis korosztálynak. Minél többen játsszuk, annál nagyobb szerepe van a memóriának, ha csak kettesben játszunk vele, a szerencse jobban befolyásolja a játékot, ketten egy kis könnyed, kedves társasjáték.
A Bolondos szakácsok társasjáték játékszabályát lásd a letölthető játékszabálynál, vagy a "Játékszabály" fülön!
Ajánlott: 3 éves kortól
Játékosok száma: 2-5 játékos
Játékidő: 20 perc
A játék nehézségi szintje a BGG szerint: 1.33/5 ( nagyon egyszerű )
Nem találtad meg amit keresel? Vagy körülnéznél hasonló termékek között? Kattints arra ami érdekes lehet:
Társasjátékok gyerekeknek
Családi társasjátékok
Party, buli társasjátékok
fejlesztő játékok óvodásoknak
memória játékok
Játékok 3-5 éves gyerekeknek
játékok 5-8 éveseknek
Játékszabály
OR 017 Bolondos szakácsok
Fejlesztési célok
Az Orchard játékok serkentik a gyermekek kommunikációját, személyiségfejlődését. Ez a játék különösen alkalmas a következő területek fejlesztésére: megfigyelés, szociális érzék, személyiség, környezetismeret
Ajánlott életkor: 3-7 éves
Játékosok száma: 2-5 játékos
A készlet tartalma: 5 szakács-tábla, 5 tányér-kártya, 5 ételkártya, 35 hozzávaló- és konyhai eszköz-kártya, 1 pörgető
A játék célja
Elsőként összegyűjteni az összes hozzávalót és eszközt a táblán, felvenni egy tányért, és "elkészíteni" az ételt.
A játék menete
• Minden játékos választ egy szakács-táblát. A négyzet alakú kártyákat, melyeken a hozzávalók és az eszközök vannak, színükkel lefelé elhelyezzük az asztalon. A tányérkártyákat és az ételkártyákat félretesszük
• A legfiatalabb játékos kezd: felfordít egy négyzet alakú kártyát.
• Ha a kártyán ábrázolt dolog rajta van a szakácstábláján, a kártyát ráhelyezi a képre. Ha nincs rajta, akkor visszahelyezi a kártyát színével lefelé az asztalra. A balra ülő játékos következik.
• Ha egy játékos már megtöltötte a tábláját, mikor legközelebb sorra kerül, megpörgeti a pörgetőt. Ha a nyíl egy tányérnál áll meg, a játékos vesz egy tányérkártyát, és a tábláján lévő szakács kezébe helyezi. Ha a nyíl nem tányérra mutat, a játék megy tovább az előzőek szerint.
• Ha egy játékos kapott egy tányért, "el is kell készítenie" az ételt. Mikor legközelebb sorra kerül, újra pörget. Ha a nyíl egy asztalnál ülő gyermekre mutat, az étel elkészült, és a játékos elveszi azt az ételkártyát, amit elkészített, ráhelyezi a táblájára, s ezzel megnyeri a játékot. Ha a nyíl nem egy asztalnál ülő gyermekre mutat, a játék megy tovább.
Megjegyzés: A játékosok folytathatják a játékot azután is, hogy az első gyermek győzött, így megtudhatják, ki lesz a második, harmadik stb.
Az győz, aki először gyűjti össze a szükséges hozzávalókat és eszközöket, felvesz egy tányért, és "elkészíti" az ételt.