Az építőkocka megjelenése az ókori civilizációk korára tehető. Kínában már 2000 évvel ezelőtt is jelen voltak az építőjátékok, amelyek ugyanolyan feladatot láttak el, mint manapság.
A fa építőkocka varázsa talán abban rejlik, hogy az eltérő formájú elemeket szabadon pakolászhatják a gyerekek, és az építmény minden olyan helyet megeleveníthet, ami a kicsiknek fontos. Lehet az épület garázs, kastély, királyi vár, bolt, ovi, bármi.
A gyermek kreativitásának kibontakoztatásához legjobban a különböző színű, formájú és méretű építőkockák válnak be tapasztalatunk szerint.
Egészen kicsi kortól a gyerekszoba kedvenc játéka, azonban érdemes az életkorhoz igazítani az építőkocka méretét.
Mit fejleszt az építőkocka?
A játék az építőkockákkal javítja a kézügyességet, a szem-kéz koordinációt, erősíti az ujjaikat és a karokat, fejleszti a kreativitást, a képzelőerőt. Sok esetben párosul az építés a szerepjátékozással, hiszen a helyszínek, amiket a gyermek megépít, alkalmasak arra, hogy történetmesélések színhelye legyen, hogy beköltözhessenek a babák, pónik, kisautók.
Az építőkockákkal a képzelőerőt segítségül hívva a gyerekek határtalan lehetőséget fedezhetnek fel. Sokan azokat az építőkocka készleteket részesítik előnyben, amiken nincsenek ábrák, amik nem befolyásolják a gyerekeket az építésben. Az Okosjátékban kapható fa építőjáték készletek között vannak sima és grafikával ellátottak is.
A másik vonzereje az építőkockás játékkészleteknek, hogy sokféle módon használhatják a gyermekek az építőkockákat, nincsenek szabályok, így fejlesztik a problémamegoldó képességüket is.
A térérzékelésben is nagy szerepet játszanak a különböző méretű, formájú építőelemek, amiket egymásra, egymás mellé rakosgathatnak a kicsik. Ez a tevékenység nagy koncentrációt igényel, ezért a szemek és a kezek együttműködésére van szükség.
Az egymásra helyezett elemeknek stabilan kell állniuk, hogy további elemeket helyezhessen rájuk a gyermek, így az egyensúly érzékelése is fejlődik az építőkockák használatával.
Az alapvető matematikai ismeretekben is segítség, ha a gyermek sokat játszott ilyen formákkal, mivel a készletek legtöbbször különféle geometriai alakzatok.
Egyéb játéklehetőségeket, és fejlesztési lehetőségeket is tartogatnak az építőkészletek. Például szortírozás szín, méret, magasság, szélesség szerint, és számlálásra is használhatjuk őket. Ezek mind nagyon hasznos képességek az iskolára készülődés során.
Választás előtt mindig érdemes meggyőződni az építőkockák minőségéről, festékének biztonságosságáról, és hogy az elemek megfelelő méretűek-e.
Számtalan szebbnél-szebb építőkocka szettet találtok az Okosjáték kínálatában. Az élénk színűtől megkezdve a pasztell színű készleteken át, a kiskocsiban tárolható szettig.
A fakocka építőjáték nem hiányozhat egyetlen gyerekszobából sem, és ez nem véletlen. Egyszerűsége mellett jó játékélményt biztosít kicsiknek és nagyoknak, mindamellett az építőkocka fejlesztő hatása tagadhatatlan.
Kapcsolódó cikkeink:
Golyópálya építő játékok >>>Java építőjáték ötletek >>>
5 érv a fajátékok mellett >>>
Játék várak >>>
Ha nem szeretnél lemaradni semmiről, kövess minket itt is: